PRELEGENCI

 

 

Socjolożka i pedagożka, od blisko 20 lat zajmuje się badaniami społecznymi i analizami na rzecz instytucji publicznych oraz organizacji pozarządowych, m.in. Ministerstwa Rozwoju Regionalnego, Narodowego Centrum Kultury, Instytutu Spraw Publicznych. Prowadziła badania i ewaluacje dotyczące m.in. wsparcia osób z niepełnosprawnością, zrównoważonego rozwoju, edukacji, badań i rozwoju oraz kultury. Autorka wielu opracowań i publikacji naukowych (profil na Research Gate: https://www.researchgate.net/profile/Agnieszka-Bak-5). W Ipsos ekspertka w zespole Public Affairs, realizuje projekty dla uczelni, instytucji publicznych, organizacji pozarządowych i agencji PR. Koordynowała m.in. projekt dot. obszarów chronionych dla Tatrzańskiego Parku Narodowego, projekt dot. wiedzy i postaw wobec wodoru dla Sieci Badawczej Łukasiewicz, projekt dot. dezinformacji dla Free Press for Eastern Europe, projekt dot. edukacji seksualnej dla SEXEDPL i DOZ.pl.

Agnieszka Bąk

Ipsos

Licencjonowana psychoterapeutka poznawczo-behawioralną, która praktykuje od 2003 roku. Karierę rozpoczęła w 1998 roku, pracując z dziećmi i młodzieżą wykazującą zachowania szkodliwe seksualnie i/lub traumę w ramach opieki społecznej. Posiada bogate doświadczenie w pracy z tymi grupami zarówno w warunkach ambulatoryjnych, jak i stacjonarnych. Opracowała specjalistyczny program leczenia zachowań problematycznych i seksualnego wykorzystywania młodzieży/dzieci o nazwie „The Wizard Skills”. Członkini Komitetu ds. Dzieci i Młodzieży ATSA.

Anette Birgersson

Skills Clinic, Szwecja

 

Certyfikowana superwizorka w zakresie przeciwdziałania przemocy w rodzinie (certyfikat nr 6 Instytutu Psychologii Zdrowia Polskiego Towarzystwa Psychologicznego), kierowniczka Ogólnopolskiego Pogotowia dla Ofiar Przemocy w Rodzinie „Niebieska Linia” (2005-2022); certyfikowana specjalistka ds. przeciwdziałania przemocy w rodzinie (certyfikat IPZ i PARPA); redaktorka naczelna dwumiesięcznika „Niebieska Linia” poświęconego problematyce przemocy; członkini Rady ds. Przeciwdziałania Przemocy w Rodzinie przy Dyrektorze Krajowego Centrum Przeciwdziałania Uzależnieniom (aktualna kadencja 2022-2025).

Renata Durda

„Niebieska Linia” Instytutu Psychologii Zdrowia

 

 

 

 

 

 

Koordynatorka zespołu interdyscyplinarnego oraz radczyni prawna w Centrum Pomocy Dzieciom FDDS w Gdańsku. Doktorka nauk prawnych, radczyni prawna, psychotraumatolożka, adiunktka w Katedrze Prawa Karnego Procesowego i Kryminalistyki WPiA UG. Ukończyła szkolenie bazowe z mediacji w Polskim Centrum Mediacji oraz kurs online zorganizowany przez Radę Europy dotyczący wymiaru sprawiedliwości przyjaznego dzieciom – The European Programme for Human Rights Education for Legal Professionals (HELP). Aktualnie zdobywa wiedzę jako słuchaczka Studium Przeciwdziałania Przemocy Domowej, które jest realizowane przez Stowarzyszenie Moc Wsparcia na zlecenie Krajowego Centrum Leczenia Uzależnień ze środków Funduszu Rozwiązywania Problemów Hazardowych.

dr Marta Flis-Świeczkowska

Fundacja Dajemy Dzieciom Siłę

 

 

 

W Fundacji Dajemy Dzieciom Siłę swoją wiedzą prawną wspiera działania rzecznicze oraz program Standardy Ochrony Dzieci. Radczyni prawna, absolwentka Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Jagiellońskiego, uczestniczka wymiany studenckiej na Uniwersytecie Maltańskim, absolwentka Szkoły Prawa Ukraińskiego OKSPO UJ oraz krajowych i zagranicznych szkoleń, m.in. UN Convention on the Elimination of All Forms of Discrimination Against Women (CEDAW) & International Women’s Human Rights Advocacy, Advocacy School on Gender and Politics ODHiR, programu szkoleniowego (2020-2022) Women’s Human Rights Training Institute, prelegentka konferencji TedX, laureatka plebiscytu Forbes Women in Law 2022.

Katarzyna Katana

Fundacja Dajemy Dzieciom Siłę


 

Ekspertka FDDS. Absolwentka Wydziału Psychologii Uniwersytetu Warszawskiego. Posiada certyfikat PARPA specjalisty ds. przeciwdziałania przemocy w rodzinie. Wykładowczyni na Uniwersytecie Warszawskim oraz Uniwersytecie Humanistycznospołecznym SWPS. Prowadzi szkolenia z zakresu problematyki krzywdzenia dzieci i przesłuchiwania dzieci dla różnych grup zawodowych m.in. dla sędziów, prokuratorów, psychologów, pedagogów. Przez wiele lat wiceprezeska Zarządu Fundacji Dajemy Dzieciom Siłę.

Maria Keller-Hamela

Fundacja Dajemy Dzieciom Siłę

 

 

Psycholożka, psychoterapeutka, certyfikowana specjalistka psychoterapii uzależnień, nauczyciel akademicki, biegła sądowa. Ukończyła studia psychologiczne na Uniwersytecie Marii Skłodowskiej-Curie w Lublinie, Studium Terapii Uzależnienia i Współuzależnienia w Instytucie Psychologii Zdrowia w Warszawie oraz Szkołę Psychoterapii Humanistycznej INTRA. Należy do zespołu psychologów Kliniki Psychiatrii Sądowej w Instytucie Psychiatrii i Neurologii w Warszawie, gdzie zajmuje się oceną ryzyka popełnienia ponownie czynu zabronionego oraz terapią osób, które popełniły czyn zabroniony. Od 15 lat pracuje ze sprawcami przemocy oraz ich rodzinami prowadząc psychoterapię indywidulaną i grupową. Członkini Państwowej Komisji do spraw przeciwdziałania wykorzystaniu seksualnemu małoletnich poniżej lat 15. Autorka kilkudziesięciu publikacji naukowych: https://orcid.org/0000-0002-2773-355X

Justyna Kotowska

PKDP

 

 

W FDDS prowadzi psychoterapię indywidualną dzieci i ich opiekunów oraz terapię rodzinną. Absolwentka Wydziału Psychologii Uniwersytetu Gdańskiego. Ukończyła Studia Podyplomowe w Zakresie Przeciwdziałania Patologiom Społecznym w Gdańskim Uniwersytecie Medycznym, szkolenie dla mediatorów. Prowadzi grupy rozwojowo-edukacyjne oraz szkolenia dla profesjonalistów z zakresu procedury Niebieskiej Karty oraz rozpoznawania symptomów krzywdzenia dzieci. Posiada wieloletnie doświadczenie w pracy diagnostycznej oraz terapeutycznej w Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej.

Marzena Kraśniewska

Fundacja Dajemy Dzieciom Siłę

 

 

Ekspertka ds SOD w programie Standardy Ochrony Dzieci w FDDS. Antropolożka i badaczka, dr nauk humanistycznych, współzałożycielka Interdyscyplinarnego Zespołu Badań nad Dzieciństwem IEiAK UW, certyfikowana praktyczka Trust-Based Relational Intervention TBRI, współautorka szkolenia MENTOR dla kandydatów na rodziny zastępcze zawodowe, niezawodowe i rodzinne domy dziecka. Autorka i współautorka licznych publikacji, książek naukowych i artykułów prasowych poświęconych m.in. prawom dziecka, antropologii pokrewieństwa, pieczy zastępczej i adopcji.

dr Anna Krawczak

Fundacja Dajemy Dzieciom Siłę

W Fundacji Dajemy Dzieciom Siłę odpowiada za obszar pomocy prawnej i litygacji strategicznej. Radczyni prawna, absolwentka Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie. Autorka publikacji naukowych z zakresu prawnej ochrony dziecka.

Paulina Masłowska

Fundacja Dajemy Dzieciom Siłę

 

 

 

 

 

Adiunktka w Katedrze Nauk Humanistycznych i Społecznych AWF Warszawa. Zajmuje się z badaniami z pogranicza socjologii płci i socjologii sportu. Członkini zarządu Sekcji Socjologii Sportu Polskiego Towarzystwa Socjologicznego.

dr Natalia Organista

AWF Warszawa

 

Koordynatorka działu prawnego FDDS. Absolwentka Wydziału Prawa i Administracji oraz Wydziału Dziennikarstwa i Nauk Politycznych Uniwersytetu Warszawskiego. Członkini czterech kadencji Zespołu Monitorującego do Spraw Przeciwdziałania Przemocy w Rodzinie przy Ministrze Pracy i Polityki Społecznej oraz od 2011 r. Zespołu Interdyscyplinarnego ds. Przeciwdziałania Przemocy Dzielnicy Warszawa Targówek. Posiada Certyfikat Specjalisty w Zakresie pomocy Ofiarom Przemocy w Rodzinie wydany przez Instytut Psychologii Zdrowia. Prowadzi szkolenia w zakresie problematyki dziecka krzywdzonego, interwencji i przeciwdziałania przemocy domowej dla różnych grup profesjonalistów. Jest autorką artykułów i publikacji nt. praw małoletnich pokrzywdzonych i przeciwdziałania przemocy w rodzinie.

Justyna Podlewska

Fundacja Dajemy Dzieciom Siłę

 

 

Członkini zespołu programu Standardy Ochrony Dzieci FDDS. Koordynowała projekty edukacyjne z zakresu zwalczania mowy nienawiści i cyberprzemocy, wykorzystujące grywalizację i nowoczesne technologie. W ZHP członkini sądu koleżeńskiego i komisji przyznającej uprawnienia wychowawcom na poziomie województwa, koordynuje wdrażanie standardów ochrony dzieci w ramach programu Safe From Harm (zagwarantowanie ochrony przed nadużyciami związanymi z przejawami przemocy, w szczególności fizycznej, emocjonalnej i seksualnej). Pracowała jako socjoterapeutka i wychowawczyni w świetlicach socjoterapuetycznych oraz Młodzieżowym Ośrodku Socjoterapeurycznym. Współpracowała z placówkami szkolno-wychowawczymi, w których prowadziła liczne warsztaty z zakresu rozwijania kompetencji miękkich, profilaktyki uzależnień, ekologii.

Katarzyna Poniatowska

Fundacja Dajemy Dzieciom Siłę

Ekspertka FDDS. Adiunktka w Instytucie Nauk Społecznych Uniwersytetu Warszawskiego w latach 1991-2007. Założycielka i redaktorka naczelna kwartalnika „Dziecko Krzywdzone. Teoria, Badania, Praktyka” w latach 2002-2017. Laureatka nagrody Polskiej Rady Biznesu w kategorii działalność społeczna w 2017 r. Autorka i współautorka badań i publikacji na temat problemu krzywdzenia dzieci w Polsce. Przewodnicząca Krajowej Koalicji na rzecz Ochrony Dzieci.

dr Monika Sajkowska

Fundacja Dajemy Dzieciom Siłę

Koordynatorka programu Standardy Ochrony Dzieci w Fundacji Dajemy Dzieciom Siłę. Wcześniej przez kilkanaście lat odpowiadała za ogólnopolskie programy edukacji filmowej, takie jak Filmoteka Szkolna i Olimpiada Wiedzy o Filmie i Komunikacji Społecznej.

Agata Sotomska

Fundacja Dajemy Dzieciom Siłę

 

 

 

 

 

Współzałożyciel fundacji OFF school, mentor młodzieży, konsultant i doradca dla zarządów spółek i organizacji pozarządowych. Pracuje z młodzieżą i dorosłymi. Wspiera rodziców w tworzeniu dobrych relacji z dorastającymi dziećmi oraz osoby w momencie dylematów życiowych.
Pracuje z traumą oraz skutkami długotrwałego stresu.

Grzegorz Święch

Fundacja OFF school

 

 

 

Radca prawny. Specjalistka ds Ochrony Dzieci w Biurze UNICEF ds Reagowania na Potrzeby Uchodźców w Polsce, gdzie zajmuje się dostępem dzieci do wymiaru sprawiedliwości. Wcześniej przez wiele lat współpracowała z Fundacją Dajemy Dzieciom Siłę. Zdobywała doświadczenie także w innych organizacjach pozarządowych, kancelariach radcowskich oraz w prokuraturze. Prowadziła też badania aktowe nt. udziału małoletnich w postępowaniach sądowych. Autorka publikacji o ochronie prawnej dziecka. Szczególne miejsce w jej praktyce zawodowej zajmowały zawsze praca z dzieckiem i jego rodziną oraz reprezentacja małoletnich w sprawach karnych i rodzinnych.

Olga Trocha

UNICEF Refugee Response Office in Poland

 

 

 

 

 

Koordynator działu badawczego w Fundacji Dajemy Dzieciom Siłę. Doktor socjologii. Pracuje również na Uniwersytecie Warszawskim w Instytucie Stosowanych Nauk Społecznych. Zaangażowany w szereg projektów badawczych odnoszących się do dobrostanu i bezpieczeństwa dzieci i młodzieży. Jest autorem i współautorem szeregu publikacji dotyczących tych zagadnień. Członek kolegium redakcyjnego kwartalnika „Dziecko Krzywdzone” i komitetu organizacyjnego Konferencji “Dzieciństwo bez przemocy” (dawniej „Dziecko pokrzywdzone przestępstwem”).

dr Szymon Wójcik

Fundacja Dajemy Dzieciom Siłę, UW

 

 

 

Specjalistka ds. ochrony dzieci przed krzywdzeniem w FDDS. Absolwentka Instytutu Profilaktyki Społecznej i Resocjalizacji Uniwersytetu Warszawskiego. Zajmuje się diagnozą i terapią dzieci, młodzieży i dorosłych. Wydaje opinie psychologiczno-sądowe, prowadzi szkolenia z zakresu problematyki dziecka krzywdzonego. Posiada certyfikat PARPA specjalisty ds. przeciwdziałania przemocy w rodzinie oraz certyfikat superwizora ds. przeciwdziałania przemocy w rodzinie Instytutu Psychologii Zdrowia PTP. Wykłada na uczelniach wyższych.

Jolanta Zmarzlik

Fundacja Dajemy Dzieciom Siłę

Członkini zespołu działu badawczego FDDS. Absolwentka Wydziału Dziennikarstwa i Nauk Politycznych na Uniwersytecie Warszawskim. Od ponad dekady związana zawodowo z trzecim sektorem. Koordynowała i zarządzała projektami z budżetu obywatelskiego, Europejskiego Funduszu Społecznego oraz międzynarodowego Programu LIFE. Od 2015 roku współwłaścicielka firmy edukacyjnej Totemownia.pl. W 2019 roku rozpoczęła pracę w w FDDS, gdzie koordynuje projekty. Od 2022 prowadzi szkolenia dla pracowników Blue Dots w Polsce, a od 2023 roku konsultuje Polityki ochrony dzieci w organizacjach pozarządowych.

Berenika Dąbrowska-Siuchno

Fundacja Dajemy Dzieciom Siłę

 

 

Pracuje z młodzieżą, rodzicami i rodzinami w poradni „Dziecko w Sieci” FDDS. Psychoterapeutka, trenerka, ekspertka ds. bezpieczeństwa dzieci i młodzieży w internecie. Prowadzi szkolenia i warsztaty w zakresie bezpieczeństwa online, dotyczące m.in. cyberprzemocy, sekstingu, problemu uwodzenia w sieci, uzależnień od nowych technologii.

Ewa Dziemidowicz

Fundacja Dajemy Dzieciom Siłę

 

 

Koordynatorka warszawskiego Centrum Pomocy Dzieciom Fundacji Dajemy Dzieciom Siłę. Absolwentka Wydziału Pedagogicznego Uniwersytetu Warszawskiego. Od ponad 10 lat pracuje w organizacjach pozarządowych, których misją jest wspieranie dzieci.

Anna Klepinowska

Fundacja Dajemy Dzieciom Siłę

 

 

 

Prawnik w Centrum Pomocy Dzieciom w Starogardzie Gdańskim Fundacji Dajemy Dzieciom Siłę.

Katarzyna Kłobukowska

Fundacja Dajemy Dzieciom Siłę

 

 

 

 

Ekspertka w zakresie SOD, członkini programy Standardy Ochrony Dzieci w FDDS. Socjolożka, psychotraumatolożka. Nauczycielka akademicka WUM. W latach 2002-2011 w Fundacji Rodzić po Ludzku tworzyła program rzecznictwa i monitoringu przestrzegania praw kobiet-pacjentek w opiece okołoporodowej. Autorka, współautorka i redaktorka licznych raportów, publikacji popularno-naukowych i naukowych, dotyczących przede wszystkim praw pacjenta, opieki okołoporodowej opartej na dowodach naukowych, samodzielności i niezależności zawodu położnej oraz ochrony dzieci przed krzywdzeniem. Od 2017 r. w FDDS, kierowała programem wczesnej profilaktyki krzywdzenia dzieci oraz wspierania rodzicielstwa.

Urszula Kubicka-Kraszyńska

Fundacja Dajemy Dzieciom Siłę

 

 

 

 

 

 

Wiceprezeska Zarządu FDDS. Psycholożka. Absolwentka Instytutu Psychologii Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, studiowała także na Katolickim Uniwersytecie w Leuven w Belgii. W Fundacji odpowiada m.in. za strategię profilaktyki wykorzystywania seksualnego dzieci oraz zajmuje się projektami dotyczącymi praw dziecka i profilaktyki krzywdzenia dzieci. Prowadzi szkolenia dla profesjonalistów z zakresu zapobiegania przemocy i wykorzystywaniu. Jest autorką i współautorką kampanii, publikacji i programów szkoleniowych dotyczących przeciwdziałania krzywdzeniu dzieci.

Marta Skierkowska

Fundacja Dajemy Dzieciom Siłę

 

 

 

 

 

 

W Programie Pomocy Telefonicznej FDDS specjalistka do spraw komunikacji, odpowiedzialna za wsparcie psychoedukacyjne dzieci i młodzieży oraz komunikację z nimi poprzez social media, a także konsultantka on-line. Z wykształcenia prawniczka i psycholożka. Aktualnie z misją kształtowania wśród młodych ludzi aktywnych postaw nakierowanych na wrażliwość i troskę o zdrowie psychiczne.

Katarzyna Talacha

Fundacja Dajemy Dzieciom Siłę

 

 

 

 

 

 

Wiceprezeska Zarządu FDDS. Iberystka, absolwentka Stosunków Międzynarodowych, ekspertka Sieci PROMISE zrzeszającej Centra Pomocy Dzieciom z całej Europy. W FDDS od 2012 roku. Absolwentka Wydziału Stosunków Międzynarodowych w Collegium Civitas w Warszawie oraz Wydziału Neofilologii Uniwersytetu Warszawskiego. Współautorka polskiego modelu Centrum Pomocy Dzieciom, a także programów edukacyjnych dotyczących ochrony dzieci przed krzywdzeniem.

Beata Wojtkowska

Fundacja Dajemy Dzieciom Siłę

Dane kontaktowe

Fundacja Dajemy Dzieciom Siłę
ul. Mazowiecka 12/25
00-048 Warszawa
+48 22 616 02 68
konferencja@fdds.pl

Organizatorzy